Prvé dni v škôlke

Autor: Marta Galbáčová | 9.10.2012 o 15:08 | (upravené 9.10.2012 o 16:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  290x

Deti - nevinné a krásne duše, ktoré dokážu aj ten najsmutnejší deň urobiť šťastným.  Moji dvaja trojroční anjelici chodia do škôlky. Laura s radosťou, nevie sa dočkať nového rána, a ešte vždy ju to drží. Keď rozpráva  svoje zážitky,  mám pocit, akoby ma pohladili anjeli. Alex sa prispôsobuje pomalšie.

„Babi, Leo ma bil!"  To boli prvé Alexkove slová, ktoré vyriekol po prvom dni v škôlke. „Pozri, takto!"  ukazoval  rúčkou na  svoj chrbátik. 

„A prečo?" vyzvedám.

„Lebo je neposlušný."  V očiach sotva trojročného chlapčeka je každý bitkár neposlušný.  A, samozrejme, nejde mu to do hlavičky. Táto trauma z malého bitkára ho ešte často budila zo sna a ranný odchod do škôlky sa  dlho neobišiel bez sĺz.

Asi po týždni som do škôlky po malého išla  ja.  Deti boli po olovrante a chystali sa na dvor.   Môj  malý, ktorý sa potešil, že ma vidí,  ma s hrdosťou predstavil ostatným deťom.

„To je moja babinka a  prišla po mňa!"  hrdo im vysvetľoval.  „A toto je Dávidko, babi , a toto...," nevedel si spomenúť.

„Ako sa voláš, chlapček?" pomohla som mu.

„Radovan,"  odvetil. 

„Ja som  zas Alexkova  babinka ," slušne som sa im predstavila.  A deti sa  pochválili, že aj ony majú babinky. A tak som sa  dozvedela, že Dávidko má babku Šaňu a babku Danu,  Adamko zas babku...

Vtom som si spomenula na Lea.  „A ktorý  je Leo?" Deti hneď ako na povel ukázali na maličkého hnedovlasého chlapčeka s nežnými  očkami.  Takže toto je ten obávaný bitkár Leo,  pomyslela som si. „Poď sem, Leo!" vystrela som k nemu dlaň.  Prijal ju.  Chytila som jeho rúčku, druhou  Alexkovu a spojila som ich.  „Chcete byť kamaráti?" Hľadela som na dve drobné anjelské stvorenia, ktoré sa so svojimi prvými dňami v škôlke vyrovnávali  po svojom.    

„Áno!" zvolali  obaja rozradostene. A opäť som mala pocit, že ma pohladili anjeli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?