Ak sa nám rúca svet

Autor: Marta Galbáčová | 24.8.2012 o 18:24 | (upravené 24.8.2012 o 18:56) Karma článku: 10,82 | Prečítané:  745x

Stáva sa, že sa nám občas  rúca celý svet. Problémov sa nakopí ako piesku na púšti a máme pocit, že už niet východiska. Pravda je však taká, že ten zrútený svet sa skôr-neskôr aj tak  poskladá, a  život pôjde ďalej. Šťastne či menej šťastne, ale pôjde.  

Nie, nemám v úmysle  uvažovať o definícii šťastia.  Otrepané odpovede typu - zdravie, peniaze, láska ... asi každý pozná. V skutočnosti ani jeden z týchto pojmov skutočné šťastie nepredstavuje. Sú to len čriepky, ktoré ak správne do seba zapadnú, môžu vytvoriť niečo, čím sa šťastie aspoň približne dá charakterizovať, ale nie definovať.

V dnešnej  dobe, ktorá je priam presiaknutá informáciami všetkého druhu, nájdeme príkladov na tento môj názor niekoľko.   Čo máte z obrovského bohatstva, ak  aj neúmyselne urobíte druhých nešťastnými. Čo máte zo zdravia, ak nie ste schopní ľúbiť či byť ľúbení.  Čo máte z vysnívaného super auta, keď vám odoberú vodičský preukaz. Čo máte z niekoľkých diplomov a odbornosti, keď si neviete nájsť primeranú prácu...

Problémy v podobe rôznych životných prekážok  neobchádzajú nikoho. Rozdiel je len v tom, že kým pre jedného je ten istý problém neprekonateľnými  veľhorami, pre druhého len miernou pahorkatinou, ktorú poľahky zdolá.

Mne sa aj dnes, ako už veľakrát predtým, zrútil svet.  A moje veľhory sa mi zdajú byť ťažko zvládnuteľné. Myslím si, že  prvý dôležitý krok je nebáť sa vysloviť to, čo nás trápi.  A potom -pokúsiť sa  počúvať.  Aj mne dnes stačila jedna veta. Jedna jediná veta, ktorú som zjavne potrebovala počuť. Veta, ktorá  pre mňa znamená podané  istiace lano. Neviem, či je to lano dostatočne pevné, to ukáže čas, ale v tejto chvíli mi pomáha  zdolávať moje veľhory. A to je podstatné.

Cieľ -  vyriešiť problém, je dôležitý. Najdôležitejšia je však aj tak cesta.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?