Novembrový tulák

Autor: Marta Galbáčová | 6.11.2013 o 14:56 | (upravené 6.11.2013 o 15:04) Karma článku: 14,65 | Prečítané:  664x

Je tomu presne rok, keď som ho zazrela prvý raz. V jeden chladný a sychravý novembrový večer ležal na trávniku. Uzimený a pomočený, úbohý tulák, majúci svoj domov všade a nikde, ktorého ľudia náhliaci sa do teplých domovov zďaleka obchádzali. Boli sme dve, čo sme sa s obavou, či nepotrebuje pomoc, nezávisle od seba pri ňom zastavili.

O niekoľko dní som ho vtedy zazrela opäť. S chuťou konzumoval svoj bližšie neurčený nález, ktorý vytiahol z kontajnera na smeti. Spomínam si na neznámu ženu, ktorá vyšla z blízkeho paneláka, a s miskou jedla kráčala k nemu. A do tretice večer na omši. Kľačal v poslednej lavici a ruky spínal k modlitbe. To všetko sa stalo v novembri presne pred rokom. Potom som ho už nevidela. Až teraz. V kalendári vládne november a môj známy neznámy tulák sa opäť objavil. Podobne ako naposledy. Opäť v kostole, kľačal v poslednej lavici na tom istom mieste, spínajúc ruky k modlitbe, aby zveril Bohu svoje cesty. Nedalo sa ho nevšimnúť si, tentoraz však pre jeho zjavne nedostatočnú hygienu. Ešte pred skončením omše vstal a skôr, ako opustil chrám, podišiel k stolíku, z vrecka svojich ošúchaných nohavíc vybral možno svoje posledné centy a vhodil ich do pokladničky.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?