Precitnutie

Autor: Marta Galbáčová | 3.4.2013 o 12:22 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  1062x

Z očí jej šľahajú iskričky radosti, šťastia a nekonečných plánov. Je pôvabná a už osem rokov šťastne vydatá. Ambicióznosť a usilovnosť ju vyniesli na dráhu zdarnej kariéry úspešnej manažérky. Tridsiatku už prekročila a spolu s manželom sa tešia na prvé dieťa.

„Veľmi sa teším na malé, ale, vieš, darí sa mi. Práve teraz sa mi črtá ďalší kariérny postup a musím využiť šancu, ktorá sa mi naskytá,“ zdôverila sa priateľke pri káve. „Myslím, že viac ako tri mesiace doma neostanem. Babky rady pomôžu, to viem.“ Pokračovala vo vypočítavaní krokov, ktoré plánovala po pôrode uskutočniť. „Chceme si kúpiť dom a potom ...“ Takto to bolo ešte pred týždňom. Včera absolvovala štandardné prenatálne diagnostické vyšetrenie na rôzne genetické ochorenia a výsledok z neho zahasil všetky iskierky radosti. Na tvári sa objavil smútok a v duši bolestná obava. Lekár jej nejasné šifry vytlačené z počítača vysvetlil: Riziko, že dieťa bude postihnuté, je vysoké. Má sa rozhodnúť, či postúpi ďalšie vyšetrenie – odber plodovej vody. Dnes sedí s priateľkou pri káve opäť. Rozhodla sa. Nevníma počmárané steny na chodbe bytovky, ktorú chcela čo najskôr opustiť. Služobné auto, osobný počítač či kariéru rada vymení za jednu jedinú vetu: Všetko je v poriadku. Ticho v izbe je intenzívne. Tikajúce hodiny akoby prehlbovali myšlienky o živote a o šťastí, ktorého konkrétna podoba sa dokáže z minúty na minútu zmeniť. A nielen to. Spolu s ňou sa mení aj človek.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?