Aj malá Lucia mohla žiť, keby...

Autor: Marta Galbáčová | 19.9.2012 o 12:27 | (upravené 19.9.2012 o 12:35) Karma článku: 13,10 | Prečítané:  1936x

Slovenskom otriasa kauza odobratia dvoch malých detí britskými sociálnymi úradmi. Takmer každý si uvedomuje absurdnosť situácie, v ktorej sa slovenská rodina ocitla.  Nejdem sa rozpisovať o už spomínanej kauze, ktorá sa hlboko dotkla aj mňa. Paradoxne som si však  pri sledovaní  včerajších správ uvedomila, že slovenská verejnosť, ktorá  v súčasnosti upriamuje svoj  kritický pohľad na britský sociálny systém, by sa mala podobným pohľadom zahľadieť aj na ten svoj.

Vo včerajších správach totiž zaznela informácia, ktorá mi doslova vyrazila dych. V Bratislave bolo v byte, kde žila tehotná žena s manželom a trojročnou dcérkou, nájdené mŕtve telíčko päťročnej Lucie. Dievčatka, ktoré bolo mŕtve už niekoľko mesiacov, a ktoré zjavne nikomu nechýbalo. Lekár nevylúčil, že smrť zavinila iná osoba. V šote okrem iného zaznelo, že susedia na neprispôsobivé správanie sa tejto rodiny upozorňovali políciu i príslušné úrady. Prekvapuje ma však, že nikomu nebola  neprítomnosť malého dievčatka  podozrivá. Na otázku, ako kompetentní „konali" , sa iste   bude hľadať odpoveď. Žiaľ, v tomto prípade už nepomôže.

Je smutné, že tí, čo mohli alebo mali konať, nevideli, nepočuli a nepomohli.  Presvedčili sa o tom, že o deti v tejto rodine, na ktorú boli upozorňovaní, je riadne postarané? Videli tieto deti? Hovorili s nimi?  Alebo im stačilo, že im nik neotvoril dvere, alebo len  medzi dverami oznámil, že je všetko v poriadku?

Uvedomila som si,  že keby rodina z bratislavského Ružinova žila napríklad aj  v kritizovanej  Británii, malá Lucia by ešte žila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?